Čajové stránky

Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom, jakou péči mu budete věnovat. Křivánek Milan, majitel Růžové čajovny, 1993

Deník

 

  • Do této rubriky se chystám psát zajímavé události, nebo růst mé sbírky. Pokud si to náhodou bude někdo číst, tak se omlouvám, za případné gramatické chyby, nebo překlepy. ---- Čeština není moje silná stránka.
  • Pro začátek. Na sbírání čajových přebalů mě přivedla má kamarádka v prvním ročníku gymnázia. Bylo to v roce 2005. Nejprve jsem měnila pouze se sběrateli na škole, protože to bylo jako epidemie a chytlo to každěho ve třídě. Ovšem malá většina u tohoto krásného koníčka zůstala . Většinu to přešlo a čaje sbírat přestali. Myslím, že jsme ve třídě 4 holky co čajíky sbírají. A díky naší třídě jsem nastřádala kolem 400 obalů, začož jim děkuji.
  • A jednou když jsem brouzdala po internetu jsem narazila na  úžasné forum. Lidé tedy čajíčkáři které jsou přihlášeni na tomto foru my velmi pomohli při rozšiřování mé sbírky a za to jim patří velké díky.   Tak všem co se mnou vyměnují  čajíky moc děkuji .
  • Jsem tu zas, vrátila jsem se z dovolené s kupou nových čajů, a jsou úžasné. Jo zapoměla jsem napsat že jsme se vrátily19.11.2007, ale tento příspěvek píšu 20.11.2007
  • Tak po dlouhé dově sem zase něco napíšu. Je 4.11. 2007.Blíží se Vánoce, a ještě nemám ani jeden dárek :-). Včera končila aukce 10 čajových přebalů, na kterou jsem se ohromě těšila. Tak jsem poctivě zvedala částku aby krásné čajíky byly moje. Ukazatel času pomlu, ale jistě ubíhal, až jsem se dostala na 0. V tí chvíli mě to z stránky vyhodilo na hlavní stranu, a já celá natěšená, šla mrknout na čajíky, o kterých jsem věděla, že jsou moje. No mrkla jsem na stránky, a tam znova ubíhal čas-19 sekun- jsem viděla, tak jsem rychle dala navýšit cenu, ale POZDĚ. Se smutnou tváří jsem dožila večera a šla se z toho vyspat :-(. No a tedka můžu jenom Evě přát ty krásné čajíky, a sobě si nadávat, že jsem levá jak poleno, no.
  • Jo mimochodem, nějaká dobrá zpráva tu je, právě mám 2639 čajových přebalů, a koupila jsem si adventní kalendář, ze kterého mám ohromnou radst. A díky němu i zapomenu na tu prohranou burzu. Tak snad budu mít plno krásných výměn.
  • Zároven děkuji spolužákovi, který my neustále nosí čajíky a jsem mu za to moc vděčná .-DĚKUJI.
  • Tak, a dnes je 6.4.2008. Zařadila jsem si nové čajíky přivezené z Hevízu. A pomalu a jistě se blížím se svou sbírkou k počtu 3000 čajových přebalů. K dnešnímu dni mám 2925 čajíků a plno výměň co vůbec nestíhám .
  • Tak a tento měsíc jsem tu už podruhé. Ke dnšnímu dni 20.4.2008 mám přesně 2955 čajíků. Já sama se tomu často divím, protože vzpomínám na své začátky, kdy jsem měla ´´pouhých´´ 500 čajíků a divila se tomu jak jich někdo může mít 5000. Dneska jsem hleda jeden taková zelený čajík Bio ve své sbírce, protože jsem přesvědčená že ho mám, a byla to fuška. Musím si to podrobněji rozdělit .   Teď zcela upřímně doufám, že todle nikdo nečte, protože podle mě tu musí být hromada chyb.

 
Čaj připrav z vody načerpané z hlubiny svého srdce, kde není možné dohlédnout na dno. Pak se čaj stane zážitkem. Japonský čajový Mistr Rikyu